Epilepsi Baş Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Epilepsi Baş Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Epilepsi baş ağrısı, günümüzde olan birçok kişinin bu hastalığı yaşayan epilepsi hastalığı her yaş grubunda olması mümkündür. Bir bebekten tutun yetişkin olan kişilere kadar yaşanması mümkündür. Günümüzde ilerlemiş olan tıpta epilepsinin ortadan kalkması mümkün olabilir. Birçok kişinin buna cesaret etmediği yani korkuları yüzünden ertelediği ortaya çıkmıştır. Epilepsi hastaları oldukça hassas olan hastalardır. Yani her şeyden etkilenmeleri mümkündür. Bulundukları ortamdan sıkıldıkları taktirde ortam değiştirmelidir. Bu hastalıkta olan kişilerde epilepsi baş ağrısı olması oldukça mümkündür, yani epilepsi hastaları oldukça hassastırlar. Yaşadıkları durumdan oldukça etkilenirler örneğin bir cenaze gibi ortamlar ise bu hastalığı yaşayan kişiler için oldukça etki yapan ortamlardır. Epilepsi hastalarının yaşayacağı stresli durumlar karşısında atak veya nöbet geçirmeleri oldukça mümkündür. Epilepside baş ağrısı her durumda olabilir, bu gayet bu grup hastalar için normal olarak görülür.

Hasta mümkün oldukça kendini üzecek sebeplerden veya ortamlardan uzak kalmalı ve yakınlarının buna anlayış göstermeleri ise olası bir durumdur. Bilinmelidir ki epilepsi bir beyin içinde oluşan sinir hastalığıdır. Yani hastalar oldukça nöbet ve atak geçirmeleri olası bir durumdur. Hasta olan kişilerde nöroloji kontrolü altında olması gerekir. Epilepsi baş ağrısı durumunda kullandığı ilaçları vardır hastanın böyle bir durumda hemen ilaç alınması gerekir. Ayrıca epilepsi hastaları düzenli hayat aktivitilerine sahip olmak için günlük hayatta kendilerine iyi bakmaları gerekir.

Epilepsi baş ağrısı tedavisi nasıl edilir?

Epilepsi hastasında baş ağrısı olması mümkündür. Bu hastalıktaki kişilerin nöroloji tarafından verilen düşük dozajda ağrı kesici kullanan epilepsi hastaları doktorun verdiği ağrı kesici dışında başka ağrı kesici içmezler. Epilepsi baş ağrısı olan kişilerin kullanmış oldukları ilaçlar oldukça etkilidir. Kişiler başka hastalığa yakalanır ise mesela soğuk algınlığı bu durumda doktorları o hastalara kulanmış oldukları ilaçlarının etkisini azaltmayacak ilaç verir.

Bu durumda bir epilepsi hastası kendi kafasından hiçbir ilacı içmez, çünkü biliyor ki kullandığı ilaçların etkisi azalır ise hastalığı tetiklenir. Hastalar bu şekilde sürekli nöroloji doktoru takibi altında sürekli takipte olurlar. Epilepsi hastaları yakalandığı çok küçük hastalıklarda bile kendi doktorlarını haberdar ederler. Bu şekilde nöroloji doktoru onları yönlendirerek daha sağlıklı kalmalarını ve yaşamalarını sağlar. Epilepsi baş ağrısı bu şekilde tedavi edilir. Daha sağlıklı kalabilme adına kontrol takipleri aksatılmamalıdır.

Epilepsi Baş Ağrısı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yaşlılarda Epilepsi Belirtileri ve Tedavisi

Yaşlılarda Epilepsi Belirtileri ve Tedavisi

Epilepsi Nöbetleri

Epilepsi Nöbetleri

Miyoklonik Epilepsi Belirtileri ve Tedavisi

Miyoklonik Epilepsi Belirtileri ve Tedavisi

Hamilelikte Epilepsi Belirtileri ve Tedavisi

Hamilelikte Epilepsi Belirtileri ve Tedavisi

Epilepsi Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Epilepsi Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Güncel

Epilepsi Belirtileri Nelerdir?

Epilepsi Belirtileri Nelerdir?

Güncel

Ketojenik Diyet Epilepsi

Ketojenik Diyet Epilepsi